Adana Çukurova İlçe Nüfus Müdürlüğü Yeni Kimlik Kartı Nasıl Alınır?

Adana Çukurova İlçe Nüfus Müdürlüğü Yeni Kimlik Kartı Nasıl Alınır?

Adana Çukurova İlçe Nüfus Müdürlüğü Yeni Kimlik Kartı Nasıl Alınır? Çukurova Yeni Kimlik Kartı Randevu Alma, Çukurova T.C. Yeni Kimlik Kartı Randevu Alma, Çukurova ‘daki nüfus müdürlüğünden nasıl randevu alırım, Çukurova nüfus müdürlüğü randevu alma, Çukurova ilçe nüfus müdürlüğü randevu alma, Çukurova yeni kimlik kartı randevu işlemleri, Çukurova T.C. yeni kimlik kartı randevu işlemleri

Randevu almanın iki yöntemi var.

Bunlardan birincisi ALO 199 yeni kimlik randevu hattı aranarak.

İkincisi İnternet üzerinden aşağıda verdiğimiz linke tıklayarak.

YENİ KİMLİK RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ

Randevuyu kimin adına alacaksanız o kişinin T.C. numarası ve Adı Soyadı ile randevu alıyorsunuz (Kendi adınıza, Anne-Baba-Kardeş-Eş-Çocuk-Vasisi olduğunuz birey adına randevu alabilirsiniz).

Daha sonra uygun olan randevu tarih ve saatini seçiyorsunuz.

Belirtilen tarihte yeni kimlik başvuru işlemlerini yapmak için Nüfus Müdürlüğüne gidiyorsunuz. Giderken Eski kimlik kartınızı, 1 adet biyometrik fotoğrafı ve 16 TL (bozuk para olmasını sağlayınız) kimlik ücretini yanınızda bulundurunuz.

ÇUKUROVA İLÇE NÜFUS ve VATANDAŞLIK MÜDÜRLÜĞÜ
A D R E S : Kurttepe Mahallesi Mustafa Sağyaşar Cad.No:5 Hükumet Konağı Çukurova/ADANA
Telefon :0322-248 58 19
Fax: 0322- 248 58 20

Çukurova ‘da T.C. Nüfus Cüzdanınızı yeni T.C. Kimlik Kartıyla değiştirmek veya yeni kimlik kartı çıkartmak için interdenten randevu alabilir veya alo 199 arayabilirsiniz.


Çukurova Nerede;

Çukurova, Kuzeyinde Seyhan Baraj Gölü, Kuzeybatısında Karaisalı İlçesi, Güneyinde Seyhan İlçesi, Doğusunda Sarıçam İlçesi, Batısında Mersin İli olan bir ova İlçesidir. Çukurova İlçesi, Adana İlininMerkez İlçelerinden birisidir. İlçemiz Adana İlinin Kuzeyinde olup, 27 Mahalleye sahiptir. Köyden Mahalleye dönüşen yerleşim birimlerinde bulunan vatandaşlar tarım ve hayvancılıkla geçimini sağlamaktadır. İlçemize bağlı Köy iken Mahalle olan yerleşim birimlerinin yollarının tamamı asfalttır.   Çukurova İlçesinin yüz ölçümü 240 km2 ‘dir. Bu alanın; 83 km2 ‘si  tarım arazisi, 4 km2 ‘si çayır –mera arazisi, 40 km2 ‘si ormanlık alan, 32 km2’lik alanı  göl sahası ve 81 km2’lik alanı ise yerleşim yeridir.
(Visited 294 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir