Adana Pozantı İlçe Nüfus Müdürlüğü İletişim ve Kimlik Kartı Randevu Bilgileri

Pozantı İlçe Nüfus Müdürlüğü İletişim ve Kimlik Kartı Randevu Bilgileri. Pozantı Yeni Kimlik Kartı Randevu Alma, Pozantı T.C. Yeni Kimlik Kartı Randevu Alma, Pozantı ‘daki nüfus müdürlüğünden nasıl randevu alırım, Pozantı nüfus müdürlüğü randevu alma, Pozantı ilçe nüfus müdürlüğü randevu alma, Pozantı yeni kimlik kartı randevu işlemleri, Pozantı T.C. yeni kimlik kartı randevu işlemleri

Randevu almanın iki yöntemi var.

Bunlardan birincisi ALO 199 yeni kimlik randevu hattı aranarak.

İkincisi İnternet üzerinden aşağıda verdiğimiz linke tıklayarak.

YENİ KİMLİK RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ

Randevuyu kimin adına alacaksanız o kişinin T.C. numarası ve Adı Soyadı ile randevu alıyorsunuz (Kendi adınıza, Anne-Baba-Kardeş-Eş-Çocuk-Vasisi olduğunuz birey adına randevu alabilirsiniz).

Daha sonra uygun olan randevu tarih ve saatini seçiyorsunuz.

Belirtilen tarihte yeni kimlik başvuru işlemlerini yapmak için Nüfus Müdürlüğüne gidiyorsunuz. Giderken Eski kimlik kartınızı, 1 adet biyometrik fotoğrafı ve 16 TL (bozuk para olmasını sağlayınız) kimlik ücretini yanınızda bulundurunuz.

POZANTI İLÇE NÜFUS ve VATANDAŞLIK MÜDÜRLÜĞÜ
Telefon: (0322) 581 31 14
Belgegeçer: (0322) 581 31 14
E-Posta: pozanti01@nvi.gov.tr
Adres: Hükümet Konağı 3. kat İstiklal Mahallesi Atatürk Caddesi No:35 Pozantı/ADANA

Pozantı ‘da T.C. Nüfus Cüzdanınızı yeni T.C. Kimlik Kartıyla değiştirmek veya yeni kimlik kartı çıkartmak için interdenten randevu alabilir veya alo 199 arayabilirsiniz.


Pozantı; Doğuda Aladağ, Güneyde Karaisalı İlçeleri, Güneybatıda Mersin (Tarsus), Batı ve Kuzeyinde Niğde (Ulukışla-Çamardı) İlleri ile çevrilidir. Yüzölçümü 946 Km.2.dir. Pozantı Orta Toroslar’da vadi içerisine kurulmuş, önemli bir geçit bölgesidir. Rakımı 780 m. dir. İlçe Merkezinden geçen Çakıt Çayı ve Kamışlı Vadisinden geçen Körkün Çayı önemli akarsularıdır. Doğal bitki örtüsü ormandır. Bitki örtüsü yüksekliğe göre; Ardıç, kızılçam, akçam, daha yükseklerde ise, köknar ve sedir ağaçları bulunmaktadır.
        Torosların İlçe içindeki dorukları; Aladağlar üzerinde Demirkazık 3600 m. Bolkar Dağı üzerindeki Medetsiz Tepesi 3585 m.,  Karanfil dağı 3085m, Akdağ 2424 m, Karınca Dağı 2150 m. dir.İlçemizde İç Anadolu ile Akdeniz Bölgesi arasında bir geçiş iklimi hüküm sürmektedir. Yazları genel olarak serin, kışları soğuk ve kar-yağmur şeklinde yağışlı geçer. Ancak küresel ısınmanın etkileri, yağış rejiminin bozulması şeklinde İlçemizde de görülmektedir.
(Visited 42 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir