Afyon Nitelikli Liselerin Listesi, e Okul Afyon Lise Eğitim ve Kayıt Bölgeleri

Afyon Nitelikli Liselerin listesi, e Okul Afyon Lise Eğitim ve Kayıt Bölgeleri . LGS ile öğrenci alan liseler dışındaki tüm lise ve meslek liseleri Afyon Lise Eğitim Bölgeleri ve Afyon Lise Kayıt Bölgeleri içinde adrese en yakın okula yerleştirme yapılacak.

TEOG sisteminin kaldırılmasından sonra yerine gelen sistemle nitelikli okullar belirlenmeye başladı. Afyon ‘da 600-700 civarı olması beklenen nitelikli liseler kesin olmayan listeleri paylaşılıyor.

Afyon Nitelikli Liseleri Hangileri, Afyon Lise Eğitim ve Kayıt Bölgesi Sorgulama. Afyon ve Başmakçı , Bayat , Bolvadin , Çay , Çobanlar , Dazkırı ,Dinar , Emirdağ , Evciler , Hocalar , İhsaniye , İscehisar , Kızılören , Merkez , Sandıklı , Sinanpaşa , Sultandağı , Şuhut  ilçelerinde LGS ile öğrenci alacak liseleri ve Sınavsız öğrenci alacak liselerin eğitim ve kayıt bölgelerini https://eokulyd.meb.gov.tr/ adresini tıklayarak öğrenebilirsiniz. e-Okul Afyon LGS ile Öğrenci Alan Nitelikli lise sorgulama, e okul Afyon Sınavsız öğrenci alacak Liselerin Eğitim ve Kayıt Bölgeleri

E-OKUL LİSE SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

AFYON’DA LGS SINAVIYLA ÖĞRENCİ ALAN NİTELİKLİ LİSELER İLE SINAVSIZ ÖĞRENCİ ALACAK LİSELERİN EĞİTİM VE KAYIT BÖLGELERİ:

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) kaldırıldı. MEB tarafından Yeni liselere geçiş sistemi tamamlandı. nitelikli liseler ve Eğitim Kayıt Bölgeleri  merakla beklenmeye devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından nitelikli liselerin listesi resmi olarak açıklanmazken, geçen yılki TEOG yerleştirme sonuçlarına göre Afyon Nitelikli liseleri aşağı yukarı belli.

TEOG’un yerine açıklanan yeni liseye geçiş sistemi ile birlikte nitelikli liselere yerleşmek isteyen öğrenciler sınava girecekler. Sınava girmek istemeyen öğrenciler ise ikametgahına göre tercihte bulunacağı 5 liseden birisine yerleştirilecek. Her ilden belirlenen ön plandaki liseler nitelikli lise olarak açıklanacak ve sınavla öğrenciler açıklanan nitelikli okullara yerleşmeye çalışacaklar.

Yerel yerleştirme tercih ekranında okulları  Eğitim ve Kayıt Bölgeleri e-Okul Sistemi üzerinden Tercih Sırsında açıklanacaktır. e-Okul Lise kayıt alanı ve Lise komşu kayıt alanı sorgulama ve 

e-OKUL EĞİTİM BÖLGELERİNİ ÖĞRENMEK VE TERCİH YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Yeşil renk, “Kayıt Alanında” öğrenci için ikamet adresinin bulunduğu Kayıt Alanında yer alan okulları belirtir. Mavi renk, “Komşu Kayıt Alanında” öğrenci için ikamet adresine göre Komşu Kayıt Alanında yer alanlar okulları belirtir. Kırmızı renk, “Diğer” ise öğrenci için ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanında ve Komşu Kayıt Alanında olmayan il içindeki diğer kayıt alanları ile il dışındaki kayıt alanlarında bulunan okulları belirtir.

Afyon Lise Tercih işlemi öğrenci ve velisi tarafından https://e-okul.meb.gov.tr internet adresinden veya herhangi bir ortaokul/imam hatip ortaokulu müdürlüklerinden yapılabilecektir. Yapılan tercihler mutlaka ilgili ortaokul müdürlüklerine onaylatılacaktır.

Afyon ‘da LGS İle Öğrenci Alacak Muhtemele Liseler

İL/İlçe Okul Adı Taban Puanı
AFYONKARAHİSAR MERKEZ Süleyman Demirel Fen Lisesi 483,733
AFYONKARAHİSAR MERKEZ Kamil Miras Anadolu Lisesi 468,871
AFYONKARAHİSAR MERKEZ Ali Çağlar Anadolu Lisesi 461,12
AFYONKARAHİSAR DİNAR Dinar Fen Lisesi 453,397
AFYONKARAHİSAR MERKEZ Kocatepe Anadolu Lisesi 449,715
AFYONKARAHİSAR BOLVADİN Ayfer-Ceylan EMET Fen Lisesi 449,687
AFYONKARAHİSAR SANDIKLI Sandıklı Türk Telekom Fen Lisesi 447,152
(Visited 1.173 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir