Antalya Kepez Nüfus İletişim Bilgileri Yeni Kimlik Kartı Randevu Alma

Antalya Kepez Nüfus İletişim Bilgileri Yeni Kimlik Kartı Randevu Alma.Kepez Yeni Kimlik Kartı Randevu Alma, Kepez T.C. Yeni Kimlik Kartı Randevu Alma, Kepez ‘deki nüfus müdürlüğünden nasıl randevu alırım, Kepez nüfus müdürlüğü randevu alma, Kepez ilçe nüfus müdürlüğü randevu alma, Kepez yeni kimlik kartı randevu işlemleri, Kepez T.C. yeni kimlik kartı randevu işlemleri, Antalya Kepez Yeni Kimlik Kartı Randevu Alma, Antalya Kepez T.C. Yeni Kimlik Kartı Randevu Alma, Antalya Kepez ‘deki nüfus müdürlüğünden nasıl randevu alırım,

Randevu almanın iki yöntemi var.

Bunlardan birincisi ALO 199 yeni kimlik randevu hattı aranarak.

İkincisi İnternet üzerinden aşağıda verdiğimiz linke tıklayarak.

YENİ KİMLİK RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ

Randevuyu kimin adına alacaksanız o kişinin T.C. numarası ve Adı Soyadı ile randevu alıyorsunuz (Kendi adınıza, Anne-Baba-Kardeş-Eş-Çocuk-Vasisi olduğunuz birey adına randevu alabilirsiniz).

Daha sonra uygun olan randevu tarih ve saatini seçiyorsunuz.

Belirtilen tarihte yeni kimlik başvuru işlemlerini yapmak için Nüfus Müdürlüğüne gidiyorsunuz. Giderken Eski kimlik kartınızı, 1 adet biyometrik fotoğrafı ve 16 TL (bozuk para olmasını sağlayınız) kimlik ücretini yanınızda bulundurunuz.

KEPEZ İLÇE NÜFUS ve VATANDAŞLIK MÜDÜRLÜĞÜ
A D R E S :Fabrikalar Mahallesi Namık Kemal Bulvarı No:81/3 Kepez/ANTALYA
Telefon :0242 346 38 38

Fax : 0242 346 83 83


Tarihi
Antalya,  Türkiye’de bugüne kadar bilinen en eski yerleşmelerin bulunduğu İllerimizden biridir.  İl merkezinin kuzeybatısında 20 km mesafede bulunan “KARAİN MAĞARASI’NDA”  yapılan kazılarda M.Ö. 220 bin yılından bugüne kadar kesintisiz bir uygarlığın varlığı ortaya çıkarılmıştır.
Tarihi eser ve kalıntıların adeta açık hava müzesi gibi geniş bir alana dağıldığı İlimizde tarih öncesi Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı İmparatorluğuna ait izler yan yanadır.Birinci Dünya Savaşı sonuna kadar Osmanlı İmparatorluğunun bir sancağı olan Antalya, Sevr Antlaşmasından sonra kısa bir süre İtalyan işgali görmüş ve Cumhuriyet döneminde de 20.04.1924 tarihli 491 No’lu Teşkilat-ı Esasiye Kanunu ile Antalya Vilayeti adını almıştır.
Kepez İlçesi ise Kütükçü Mahallesi, Duacılar Mahallesi, Sütçüler Mahallesi ve Göçerler Mahallesinin birleşmesi ile oluşan 2009 yılında 5747 sayılı yasa kapsamında Varsak ile birleştirilerek Kepez İlçesi Kurulmuş ve merkez ilçe olarak yerini almıştır.
(Visited 401 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir