Aydın’daki Nitelikli Okullar Listesi, Aydın Lise Eğitim ve Kayıt Bölgeleri

Aydın’daki Nitelikli Okullar Listesi, Aydın Lise Eğitim ve Kayıt Bölgeleri Aydın Nitelikli Liseleri Hangileri, Aydın Lise Eğitim ve Kayıt Bölgesi Sorgulama. Aydın ve Bozdoğan, Buharkent, Çine, Didim, Efeler, Germencik, İncirliova, Karacasu, Karpuzlu, Koçarlı, Köşk, Kuşadası, Kuyucak, Nazilli, Söke, Sultanhisar, Yenipazar ilçelerinde LGS ile öğrenci alacak liseleri ve Sınavsız öğrenci alacak liselerin eğitim ve kayıt bölgelerini https://eokulyd.meb.gov.tr/ adresini tıklayarak öğrenebilirsiniz. e-Okul Aydın LGS ile Öğrenci Alan Nitelikli lise sorgulama, e okul Aydın Sınavsız öğrenci alacak Liselerin Eğitim ve Kayıt Bölgeleri

E-OKUL LİSE SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

AYDIN’DA SINAVSIZ ÖĞRENCİ ALACAK LİSELERİN EĞİTİM VE KAYIT BÖLGELERİ:

Aydın’da Yeni Liseye Geçiş Sistemiyle  birlikte artık her liseye giriş için sınav zorunluluğu ortadan kalktı.Artık her öğrenci dilerse evine en yakın 5 okuldan birine,tercihine göre yerleşebilecek. İsteyen öğrenciler ise LGS  katılıp fen lisesi,sosyal bilimler liseleri ve gözde Anadolu liseleri için sınava girebilecekler.

Aydın’da 2018 Sınavsız Öğrenci Alacak Liselerin Eğitim Bölgeleri ve Kayıt Bölgeleri MEB tarafından 2018 Mayıs ayında e-Okul üzerinden duyurulacak.

MEB Lise Eğitim Bölgesi ve MEB Lise Kayıt Bölgesi Sorgulamak için yukarıdaki linkten e- okula ulaşabilirsiniz.

AYDIN’DA LGS SINAVIYLA ÖĞRENCİ ALAN LİSELER:

Aydın Nitelikli Liseleri 2018

Aydın’da yeni Liseye Geçiş Sınavı LGS ile öğrenci alacak olan başarılı liseler hangileri, Aydın’da LGS ile öğrenci alacak Anadolu Liseleri, Aydın’da LGS ile Öğrenci Alacak Fen Liseleri ve proje okulları.

Aydın’da 2018 Liseye Geşis Sınavı LGS ile öğrenci alacak Devlet Liseleri MEB tarafından e-Okul üzerinden yayınlanacak. Sınava katılan öğrenciler Aydın’da MEB tarafından belirlenen, yalnızca 7-9  arası okuldan 5 tanesini tercih edebilecekler ve puan üstünlüğüne göre,1 tanesine yerleşebilecekler. Şuan en çok merak edilen konu Aydın’da Hangi Liselere sınavla öğrenci alacak? Sınavla öğrenci alacak lise sayısı kaç olacak?

MEB Aydın’da ki Nitelikli liseleri Mayıs ayında duyuracak geçen yıl TEOG taban puan listesine bakarak Aydın’da hangi okulların az çok tercih listesinde olacağını tahmin edilebiliyor. Uzmanlara göre TEOG Yerleşme Puanı  440 ve üzeri olan birçok lise nitelikli liseler listesinde yer alacağı yönünde.

Yerel yerleştirme tercih ekranında okulları  Eğitim ve Kayıt Bölgeleri e-Okul Sistemi üzerinden Tercih Sırsında açıklanacaktır. e-Okul Lise kayıt alanı ve Lise komşu kayıt alanı sorgulama ve 

e-OKUL EĞİTİM BÖLGELERİNİ ÖĞRENMEK VE TERCİH YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Yeşil renk, “Kayıt Alanında” öğrenci için ikamet adresinin bulunduğu Kayıt Alanında yer alan okulları belirtir. Mavi renk, “Komşu Kayıt Alanında” öğrenci için ikamet adresine göre Komşu Kayıt Alanında yer alanlar okulları belirtir. Kırmızı renk, “Diğer” ise öğrenci için ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanında ve Komşu Kayıt Alanında olmayan il içindeki diğer kayıt alanları ile il dışındaki kayıt alanlarında bulunan okulları belirtir.

Aydın Lise Tercih işlemi öğrenci ve velisi tarafından https://e-okul.meb.gov.tr internet adresinden veya herhangi bir ortaokul/imam hatip ortaokulu müdürlüklerinden yapılabilecektir. Yapılan tercihler mutlaka ilgili ortaokul müdürlüklerine onaylatılacaktır.

Aydın’da LGS İle Öğrenci Alacak Muhtemele Liseler

İL/İlçe Okul Adı Taban Puanı
AYDIN EFELER Aydın Fen Lisesi 494,747
AYDIN NAZİLLİ Nazilli Fen Lisesi 488,59
AYDIN EFELER Adnan Menderes Anadolu Lisesi 477,043
AYDIN GERMENCİK Ortaklar Fen Lisesi 469,536
AYDIN EFELER Süleyman Demirel Anadolu Lisesi 466,916
AYDIN EFELER Aydın Atatürk Anadolu Lisesi 456,067
AYDIN NAZİLLİ Nazilli Anadolu Lisesi 454,173
AYDIN EFELER Aydın Sosyal Bilimler Lisesi 447,907
(Visited 1.785 times, 2 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir