Cipli Kimlik Gelince Eski Nüfus Cüzdanı Ne Olur?

Cipli Kimlik Gelince Eski Nüfus Cüzdanı Ne Olur?

Cipli Kimlik Gelince Eski Nüfus Cüzdanı Ne Olur? Yeni TC Kimlik Kartım geldi eskisi ne olacak? eski Nüfus Cüzdanı ne kadar süreyle geçerli. Yeni TC Kimlik Kartını Nasıl Alacağım eskisi ne olacak ? Kimlik Kartı Başvurudan sonra yapılacak işlemler.

1:   Yeni çipli kimlik kartları  başvuru sırasında bildireceğiniz adrese  PTT kargo ile imza karşılığında teslim edilecektir.
  2:   Kimlik kartınızı adresinizde teslim almadığınız takdirde 1 Ay içerisinde Nüfus Müdürlüğünden kendiniz teslim  alabilirsiniz.
  3:   Eski kimlik kartları   yeni kimlik kartının ilgili kişiye tesliminden 3 gün sonra sistem tarafından iptal edilecektir.
  4:    Başvuru sırasında eski kimlikleri olmayanlar ile yenidoğan bebekler için ilk defa kimlik çıkaracaklar kendilerine verilen geçici kimlik belgelerini 10 gün kullanabilirler; yeni kimlik  kartları hala gelmedi ise; nüfus müdürlüğümüze gelerek yeniden geçici kimlik belgesi çıkarabilirler.
  5 :  Size verilen zarflar ve içindeki şifreler şu an için gerekli olmayıp ileride kullanılacağı için bu zarfları özenle saklayınız
(Visited 17 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir