Çipli Kimlik Kartımı Kaybettim Yenisi Kaç Günde Çıkar?

Eski Nüfus Cüzdanlarını kaybettiğinizde yenisini çıkartmak baya uğraştırırdı. Yeni kimlik kartlarını kaybederseniz daha kolay halledebileceksiniz ancak biraz zaman ılıyor. Tabi bu sıralar randevularda sorun var bekleme süresi uzun ama zamanla kısalacaktır.

Çipli Kimlik Kartımı Kaybettim Yenisi Nasıl Çıkartılır? Çipli Kimlik Kartımı Kaybettim Yenisi Kaç Günde Çıkar?Kayıp Kimlik kartı çıkarma süresi ve işlemleri.

Kimlik kartım için ocak 2021 de müracaat ettim, aylarca günlerce beklememin ardından tam 75 gün sonra elime ulaştı. Bu kimlik yenileme işlemini de atlattım derken yeni çipli kimlik kartımı düşürdüm ve kaybettim. Gittiğim her yerlere arasam da nafile bulamıyorum.

Şimdi ne yapmam gerekiyor diye araştırmaya başladım.

Eskiden gazeteye ilan verip karakolda tutanak tutulması gerekirken şimdi o işlemler kalkmış durumda.

Şimdi ise zaman kaybetmeden Alo 199 numaralı çağrı merkezimizi arayarak kimlik kartınızın kaybolduğunu bildirmeniz gerekmektedir. Bu işlemle bir çok bilgiyi içinde saklayan çipli kimlik kartınızın pasif duruma getirilmesi sağlanacaktır.

Sonrasında en kısa süre içinde İlçe Nüfus Müdürlüğüne şahsen başvuruda bulunarak yeni kimlik kartı müracaatında bulunmanız gereklidir.

İşte burası en can alıcı kısım. bugün gittim müracaatımı yapmak üzere daha önce el izlerimi aldıkları için işlem geçen seferden daha kısa sürdü. Bakalım teslim süresi kaç gün olacak…

Arkadaşımın anlattığına göre normal kimlik kartı çıkarma süresi ile aynıymış ama alınan ücret iki katı yani 32 TL odu.

(Visited 60 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir