Diyarbakır’daki Nitelikli Okullar, Diyarbakır Lise Eğitim ve Kayıt Bölgesi Sorgulama

Diyarbakır’daki Nitelikli Okullar, Diyarbakır Lise Eğitim ve Kayıt Bölgesi Sorgulama 2018. Diyarbakır Nitelikli Liseleri Hangileri, Diyarbakır Lise Eğitim ve Kayıt Bölgesi Sorgulama. Diyarbakır ve Bağlar, Bismil, Çermik, Çınar, Çüngüş, Dicle, Eğil, Ergani, Hani, Hazro, Kayapınar, Kocaköy, Kulp, Lice, Silvan, Sur, Yenişehir ilçelerinde LGS ile öğrenci alacak liseleri ve Sınavsız öğrenci alacak liselerin eğitim ve kayıt bölgelerini https://eokulyd.meb.gov.tr/ adresini tıklayarak öğrenebilirsiniz. e-Okul Diyarbakır LGS ile Öğrenci Alan Nitelikli lise sorgulama, e okul Diyarbakır Sınavsız öğrenci alacak Liselerin Eğitim ve Kayıt Bölgeleri

E-OKUL LİSE SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

Diyarbakır Nitelikli Okulların  listesi, e Okul Diyarbakır Lise Eğitim ve Kayıt Bölgeleri . LGS ile öğrenci alan liseler dışındaki tüm lise ve meslek liseleri Diyarbakır Lise Eğitim Bölgeleri ve Diyarbakır Lise Kayıt Bölgeleri içinde adrese en yakın okula yerleştirme yapılacak.

TEOG sisteminin kaldırılmasından sonra yerine gelen sistemle nitelikli okullar belirlenmeye başladı. Diyarbakır ‘da 600-700 civarı olması beklenen nitelikli liseler kesin olmayan listeleri paylaşılıyor.

DİYARBAKIR’DA LGS SINAVIYLA ÖĞRENCİ ALAN NİTELİKLİ LİSELER İLE SINAVSIZ ÖĞRENCİ ALACAK LİSELERİN EĞİTİM VE KAYIT BÖLGELERİ:

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) kaldırıldı. MEB tarafından Yeni liselere geçiş sistemi tamamlandı. nitelikli liseler ve Eğitim Kayıt Bölgeleri  merakla beklenmeye devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından nitelikli liselerin listesi resmi olarak açıklanmazken, geçen yılki TEOG yerleştirme sonuçlarına göre Diyarbakır Nitelikli liseleri aşağı yukarı belli.

TEOG’un yerine açıklanan yeni liseye geçiş sistemi ile birlikte nitelikli liselere yerleşmek isteyen öğrenciler sınava girecekler. Sınava girmek istemeyen öğrenciler ise ikametgahına göre tercihte bulunacağı 5 liseden birisine yerleştirilecek. Her ilden belirlenen ön plandaki liseler nitelikli lise olarak açıklanacak ve sınavla öğrenciler açıklanan nitelikli okullara yerleşmeye çalışacaklar.

Yerel yerleştirme tercih ekranında okulları  Eğitim ve Kayıt Bölgeleri e-Okul Sistemi üzerinden Tercih Sırsında açıklanacaktır. e-Okul Lise kayıt alanı ve Lise komşu kayıt alanı sorgulama ve 

e-OKUL EĞİTİM BÖLGELERİNİ ÖĞRENMEK VE TERCİH YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Yeşil renk, “Kayıt Alanında” öğrenci için ikamet adresinin bulunduğu Kayıt Alanında yer alan okulları belirtir. Mavi renk, “Komşu Kayıt Alanında” öğrenci için ikamet adresine göre Komşu Kayıt Alanında yer alanlar okulları belirtir. Kırmızı renk, “Diğer” ise öğrenci için ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanında ve Komşu Kayıt Alanında olmayan il içindeki diğer kayıt alanları ile il dışındaki kayıt alanlarında bulunan okulları belirtir.

Diyarbakır Lise Tercih işlemi öğrenci ve velisi tarafından https://e-okul.meb.gov.tr internet adresinden veya herhangi bir ortaokul/imam hatip ortaokulu müdürlüklerinden yapılabilecektir. Yapılan tercihler mutlaka ilgili ortaokul müdürlüklerine onaylatılacaktır.

Diyarbakır ‘da LGS İle Öğrenci Alacak Muhtemele Liseler

İL/İlçe Okul Adı Kont Taban Puanı
DİYARBAKIR YENİŞEHİR Rekabet Kurumu Cumhuriyet Fen Lisesi 120 485,614
DİYARBAKIR SUR Vali Aydın Arslan Fen Lisesi 120 476,128
DİYARBAKIR BAĞLAR İMKB Fen Lisesi 120 474,091
DİYARBAKIR YENİŞEHİR Rekabet Kurumu Anadolu Lisesi 170 461,411
DİYARBAKIR YENİŞEHİR Diyarbakır Anadolu Lisesi 170 460,712
DİYARBAKIR YENİŞEHİR Nevzat Ayaz Anadolu Lisesi 170 454,404
DİYARBAKIR YENİŞEHİR Selahaddini Eyyubi Anadolu Lisesi 136 446,915
DİYARBAKIR ERGANİ Ergani Fen Lisesi 120 445,349
DİYARBAKIR YENİŞEHİR Sezai Karakoç Anadolu Lisesi 160 442,559
(Visited 1.311 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir