Evlenirken Nikah İçin Yeni Kimlik Şart mı?

Evlenirken Nikah İçin Yeni Kimlik Şart mı? Nikah için kimlik kartı yenilemek şart mı? Eski TC Nüfus Cüzdanıyla nikah işlemleri yapılabilir mi?

Samsun Merkez’de oturuyorum adım İhsan. Özel bir bankada müşteri temsilcisi olarak çalışıyorum. Aynı bankada çalışan Semiha hanımla yaklaşık bir yıldır nişanlıyız. Ailelerimizin de onayını alarak  12 Nisan 2017 tarihinde nikah yapmaya karar verdik.

Nikah hazırlıklarımızı tamamladık kan testi doktor raporu ve nikah memurunda gün falan alındı ancak küçük bir sorun kaldı TC Kimlik Kartım hala gelmedi.

Nikahtan önce eski nüfus cüzdanlarının geçersiz olduğunu bu nedenle yeni kimlik kartlarının zorunlu olduğunu söylediler. Bende evlenme heyecanı ile hiçbir araştırma yapmadan nişanlım ile birlikte TC Nüfus cüzdanını yeni TC Kimlik Kartıyla değiştirmek için İlçe nüfus müdürlüğüne başvurduk.

Biray gibi bir süre geçmiş olmasına rağmen nüfus cüzdanımız hala gelmedi. eski nüfus cüzdanıyla nikah işlemleri yapılır mı diye araştırırken sitenize ulaştım. Sitenizde sunulan bilgileri okuyup araştırınca nikah için yeni TC Kimlik Kartı gerekli olmadığı eski TC Nüfus cüzdanıyla da nikah işleminin yapılabileceğini öğrendim.

Şimdi korkum yeni kimlik kartlarımız basılıp bize yollandığında 12 Nisana kadar elimize geçmez ise ve eski TC Nüfus cüzdanımız da iptal edildiyse Nikah işlemlerini yaptırabilecek miyim?

Samsun’dan ziyaretçimiz ihsan beye teşekkür ediyoruz. www.kimlikkartim.com ekibi olarak konuyu araştırdık. Eski TC Nüfus Cüzdanı yeni kimliğinizi teslim aldıktan 3 gün sora iptal edildiği için yeni kimlik kartlarınız Ankara’da basılıp adresinize postalanmış olsa da teslim almadıysanız eski nüfus cüzdanınızı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Size ve eşinize ömür boyu mutluluklar diler şimdiden tebrik ederi.

(Visited 701 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir