Geçici Kimlik Belgesi Sorgulama

Geçici Kimlik Belgesi Sorgulama

Geçici Kimlik Belgesi Sorgulama İşleminizi e-Devlet üzerinden yapabilirsiniz. Bu hizmeti kullanarak, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü merkez veri tabanındaki geçici kimlik belgenizi sorgulayabilirsiniz.

e-Devlet Geçici Kimlik Belgesi Sorgulama

  1. İlgili Hizmet, Kimlik Kartı başvuru süreçleri içinde İlçe Nüfus Müdürlüklerine başvurunuzda düzenlenerek tarafınıza verilmiş olan Geçici Kimlik Belgesi’nin ilk üretildiği bilgiler ile yeniden oluşturulmasını sağlamaktadır.
  2. Bir takvim günü içinde ilgili belgeden günde en fazla 1 tane oluşturmanız mümkündür. Oluşturduğunuz belgenin istediğiniz kadar dökümünü alıp, aynı özellikleri haiz kurumlar için kullanabilirsiniz.
  3. Oluşturacağınız sonuç belgesi, belge üzerindeki “Barkod Numarası” ve “T.C. Kimlik Numaranızı” paylaştığınız kurum, kuruluş veya kişiler tarafından “Geçici Kimlik Belgesi Doğrulama” hizmeti ile görüntülenebilecektir.
  4. Oluşturduğunuz “Geçici Kimlik Belgesi” sonucu ile ilgili tereddütleriniz var ise kendinize en yakın İlçe Nüfus Müdürlüğüne veya Alo199 Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Çağrı Merkezine başvurunuz.
  5. Oluşturulan “Geçici Kimlik Belgesi” geçerlilik süresi boyunca veya İlçe Nüfus Müdürlüklerine başvurarak yeni bir belge ürettirilene kadar evrak olarak doğrulanabilecektir. Geçerlilik süresi dolan veya geçerliliğini yitiren “Geçici Kimlik Belgesi” sistemlerimizden silinecektir.
(Visited 13 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir