İzmir Tire Nüfus Müdürlüğü Yeni Kimlik Randevu İşlemleri

Tire Yeni Kimlik Kartı Randevu Alma, Tire T.C. Yeni Kimlik Kartı Randevu Alma, Tire ‘deki nüfus müdürlüğünden nasıl randevu alırım, Tire nüfus müdürlüğü randevu alma, Tire ilçe nüfus müdürlüğü randevu alma, Tire yeni kimlik kartı randevu işlemleri, Tire T.C. yeni kimlik kartı randevu işlemleri

Randevu almanın iki yöntemi var.

Bunlardan birincisi ALO 199 yeni kimlik randevu hattı aranarak.

İkincisi İnternet üzerinden aşağıda verdiğimiz linke tıklayarak.

YENİ KİMLİK RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ

Randevuyu kimin adına alacaksanız o kişinin T.C. numarası ve Adı Soyadı ile randevu alıyorsunuz (Kendi adınıza, Anne-Baba-Kardeş-Eş-Çocuk-Vasisi olduğunuz birey adına randevu alabilirsiniz).

Daha sonra uygun olan randevu tarih ve saatini seçiyorsunuz.

Belirtilen tarihte yeni kimlik başvuru işlemlerini yapmak için Nüfus Müdürlüğüne gidiyorsunuz. Giderken Eski kimlik kartınızı, 1 adet biyometrik fotoğrafı ve 16 TL (bozuk para olmasını sağlayınız) kimlik ücretini yanınızda bulundurunuz.

TİRE İLÇE NÜFUS ve VATANDAŞLIK MÜDÜRLÜĞÜ
ADRES :Cumhuriyet Mah. Cumhuriyet Cad.No:9 Hükümet Konağı TİRE İZMİR
Telefon :0232 512 15 37
Faks:0232 512 15 37
Tire ‘de TC Nüfus Cüzdanınızı yeni TC Kimlik Kartıyla değiştirmek veya yeni kimlik kartı çıkartmak için interdenten randevu alabilir veya alo 199 arayabilirsiniz.

Deniz seviyesinden yüksekliği 92 metre olan Tire’nin kuzeyindeki Küçük Menderes Ovası ve akarsuyu ile güneyindeki Aydın Dağları’nın bir uzantısı olan Güme (Küme) Dağları en önemli yer şekillerini oluşturmaktadır.

Küçük Menderes Ovası tektonik hareketler sonucunda oluşmuş bir çöküntü ovasıdır (Graben). Ova boyunca akan Küçük Menderes Nehri, taşıdığı alüvyonları biriktirerek tarımsal anlamda oldukça verimli arazilerin oluşmasını sağlamış, bu özelliği ile ilk çağlardan bu yana insanların başlıca yerleşim alanını teşkil etmiştir. 175 km uzunluğundaki Küçük Menderes Nehri, Selçuk ilçesi yakınlarından Ege Denizi’ne dökülmektedir.

Akdeniz ikliminin hüküm sürdüğü Tire, yazları sıcak ve kurak, kışları ise ılık ve yağışlıdır. İlçede sıcaklık yazın +40 dereceye kadar yükselirken kışları en düşük sıcaklık +3 derece civarında olmaktadır. Her yıl ortalama yağış miktarı 600-650 mm olarak gerçekleşmekte, en fazla yağış Aralık, Ocak, Şubat ve Mart aylarında görülmektedir. Egemen rüzgar yönü Kuzeyyönlü rüzgarlar olup çevre ilçelere oranla Tire’nin bol yağış almasını sağlamaktadır. Ege Bölgesi’nde dağların denize dik uzanmasından dolayı denizel etkiler iç kısımlara kadar girebilmektedir.

Doğal bitki örtüsünü, karakteristik Akdeniz iklimine ait bozulmuş ormanlıklar ve makiler oluşturmaktadır.

(Visited 58 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir