Jandarma Kimlik Bildirim Sistemi Giriş

Kimlik Bildirim Sistemi Nedir ?

1774 sayılı kimlik bildirme kanununa göre otel, motel, yurt, pansiyon, misafirhane vb özel veya resmi, her türlü konaklama, dinlenme bakım ve tedavi tesisleri ve işyerleri ile konutlarda geçici veya sürekli olarak kalanlar, oturanlar, çalışanlar ve ayrılanların kimliklerinin tespiti ve bildirilmesi için hazırlanmış bir programdır.
Gelen talepler doğrultusunda, kimlik bildirim sistemine artık aşağıdaki linki tıklayarak erişebilirsiniz.

Jandarma Kimlik Bildirim Sistemi Giriş İçin Tıklayınız

Ayrıca e-Devlet sistemine TC numaranız ve şifreniz ile giriş yaparak da Jandarma Kimlik Bildirim Sistemi Giriş sağlanabilmektedir.
Güncellemeler!.

•    Yabancı turistler için ana adı, baba adı, medeni hal, cinsiyet bildirilmesi zorunluluğu kaldırılmıştır.
•    Oda no alanı 15 karakterden 50 karaktere çıkartılmıştır.

KBS Tesis 2 hizmete açılmıştır!.

•    Kimlik Bildirim Sistemi tesislerden gelen talepler ve günümüz teknolojisine uygun revize edilerek hizmete açılmıştır.
•    Mevcut KBS uygulamasını kullanan tesislerin KBS Tesis 2 uygulamasına geçebilmesi için yapması gereken işlemler DOKÜMANLAR bölümünde anlatılmaktadır.
•    KBS Tesis 2’de otel otomasyon programları üzerinden web servis kullanarak bildirim yapma imkanı getirilmiş olup detaylı bilgi DOKÜMANLAR bölümünde bulunmaktadır.
•    Mevcut KBS uygulamasını kullanan tesislerin KBS Tesis 2’ye geçiş işlemlerini 01 Ocak 2019 tarihine kadar tamamlamaları gerekmektedir.

KİMLİK BİLDİRİM PROGRAMI’nda kullanılan web servis adresi değişmiştir. Yeni Servis Adresi : ‘https://www.jandarma.gov.tr/kimlik-bildirim-sistemi’ olacaktır.

İLETİŞİM

Jandarma Genel Komutanlığı
Adres: Asyş.D.Bşk.lğı Bakanlıklar/ANKARA
Telefon:
0 312 456 1393
0 312 456 2343
0 312 456 2345
E-Posta: kbs@jandarma.gov.tr
(Visited 2.848 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir