Kahramanmaraş’daki Nitelikli Okullar, Kahramanmaraş Lise Eğitim ve Kayıt Bölgeleri

Kahramanmaraş’daki Nitelikli Okullar, Kahramanmaraş Lise Eğitim ve Kayıt Bölgeleri. Kahramanmaraş Nitelikli Liselerin listesi, e Okul Kahramanmaraş Lise Eğitim ve Kayıt Bölgeleri . LGS ile öğrenci alan liseler dışındaki tüm lise ve meslek liseleri Kahramanmaraş Lise Eğitim Bölgeleri ve Kahramanmaraş Lise Kayıt Bölgeleri içinde adrese en yakın okula yerleştirme yapılacak.

TEOG sisteminin kaldırılmasından sonra yerine gelen sistemle nitelikli okullar belirlenmeye başladı. Kahramanmaraş ‘da 600-700 civarı olması beklenen nitelikli liseler kesin olmayan listeleri paylaşılıyor.

Kahramanmaraş Nitelikli Okulları Hangileri, Kahramanmaraş Lise Eğitim ve Kayıt Bölgesi Sorgulama. Kahramanmaraş ve Afşin, Andırın, Çağlayancerit, Dulkadiroğlu, Ekinözü, Elbistan, Göksun, Nurhak, Onikişubat, Pazarcık, Türkoğlu ilçelerinde LGS ile öğrenci alacak liseleri ve Sınavsız öğrenci alacak liselerin eğitim ve kayıt bölgelerini https://eokulyd.meb.gov.tr/ adresini tıklayarak öğrenebilirsiniz. e-Okul Kahramanmaraş LGS ile Öğrenci Alan Nitelikli lise sorgulama, e okul Kahramanmaraş Sınavsız öğrenci alacak Liselerin Eğitim ve Kayıt Bölgeleri

E-OKUL LİSE SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

KAHRAMANMARAŞ’DA LGS SINAVIYLA ÖĞRENCİ ALAN NİTELİKLİ LİSELER İLE SINAVSIZ ÖĞRENCİ ALACAK LİSELERİN EĞİTİM VE KAYIT BÖLGELERİ:

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) kaldırıldı. MEB tarafından Yeni liselere geçiş sistemi tamamlandı. nitelikli liseler ve Eğitim Kayıt Bölgeleri  merakla beklenmeye devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından nitelikli liselerin listesi resmi olarak açıklanmazken, geçen yılki TEOG yerleştirme sonuçlarına göre Kahramanmaraş Nitelikli liseleri aşağı yukarı belli.

TEOG’un yerine açıklanan yeni liseye geçiş sistemi ile birlikte nitelikli liselere yerleşmek isteyen öğrenciler sınava girecekler. Sınava girmek istemeyen öğrenciler ise ikametgahına göre tercihte bulunacağı 5 liseden birisine yerleştirilecek. Her ilden belirlenen ön plandaki liseler nitelikli lise olarak açıklanacak ve sınavla öğrenciler açıklanan nitelikli okullara yerleşmeye çalışacaklar.

Yerel yerleştirme tercih ekranında okulları  Eğitim ve Kayıt Bölgeleri e-Okul Sistemi üzerinden Tercih Sırsında açıklanacaktır. e-Okul Lise kayıt alanı ve Lise komşu kayıt alanı sorgulama ve 

e-OKUL EĞİTİM BÖLGELERİNİ ÖĞRENMEK VE TERCİH YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Yeşil renk, “Kayıt Alanında” öğrenci için ikamet adresinin bulunduğu Kayıt Alanında yer alan okulları belirtir. Mavi renk, “Komşu Kayıt Alanında” öğrenci için ikamet adresine göre Komşu Kayıt Alanında yer alanlar okulları belirtir. Kırmızı renk, “Diğer” ise öğrenci için ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanında ve Komşu Kayıt Alanında olmayan il içindeki diğer kayıt alanları ile il dışındaki kayıt alanlarında bulunan okulları belirtir.

Kahramanmaraş Lise Tercih işlemi öğrenci ve velisi tarafından https://e-okul.meb.gov.tr internet adresinden veya herhangi bir ortaokul/imam hatip ortaokulu müdürlüklerinden yapılabilecektir. Yapılan tercihler mutlaka ilgili ortaokul müdürlüklerine onaylatılacaktır.

Kahramanmaraş ‘da LGS İle Öğrenci Alacak Muhtemele Liseler

İL/İlçe Okul Adı Kont Taban Puanı
KAHRAMANMARAŞ ONİKİŞUBAT Kahramanmaraş TOBB Fen Lisesi 150 483,753
KAHRAMANMARAŞ ONİKİŞUBAT İMKB Süleyman Demirel Fen Lisesi 150 479,059
KAHRAMANMARAŞ ONİKİŞUBAT Çukurova Elektrik Anadolu Lisesi 170 469,844
KAHRAMANMARAŞ ELBİSTAN Elbistan İMKB Fen Lisesi 150 468,722
KAHRAMANMARAŞ ONİKİŞUBAT Erdem Bayazıt Anadolu Lisesi 170 461,068
KAHRAMANMARAŞ GÖKSUN Göksun Fen Lisesi 120 455,853
KAHRAMANMARAŞ AFŞİN Afşin Fen Lisesi 120 452,718
KAHRAMANMARAŞ DULKADİROĞLU Kadriye Çalık Anadolu Lisesi 136 450,556
KAHRAMANMARAŞ ONİKİŞUBAT Merkez Atatürk Anadolu Lisesi 170 443,776
KAHRAMANMARAŞ DULKADİROĞLU Mehmet Gümüşer Anadolu Lisesi 136 434,220
KAHRAMANMARAŞ ELBİSTAN Elbistan Anadolu Lisesi 136 432,835
KAHRAMANMARAŞ ONİKİŞUBAT Ali Galip Çalık Anadolu Lisesi 68 424,869
KAHRAMANMARAŞ ONİKİŞUBAT Süha Erler Anadolu Lisesi 136 423,174
KAHRAMANMARAŞ DULKADİROĞLU Hoca Ahmet Yesevi Anadolu İmam Hatip Lisesi 136 418,526
KAHRAMANMARAŞ ONİKİŞUBAT Kahramanmaraş Sosyal Bilimler Lisesi 120 418,072
KAHRAMANMARAŞ PAZARCIK Pazarcık Fen Lisesi 90 416,013
(Visited 999 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir