Kimlik Kartı Başvurum Ne Aşamada Öğrenebilir miyim ?

Kimlik Kartı Başvurum Ne Aşamada Öğrenebilir miyim ?

Kimlik kartı başvurum ne aşamada öğrenebilir miyim. Eski nüfus cüzdanımızı değiştirip, yeni çipli kimlik kartı almak için Nüfus Müdürlüğü’ndeki işlemleri tamamladık. Şu an kimlik kartımızın adresimize teslimini beklemekteyiz.

Benim de bu aşamada en çok merak ettiğim şey acaba yeni kimlik kartım ile ilgili işlemler hangi aşamada ben bunu takip edebilir miyim ?
İçişleri Bakanlığı’nın kimlik kartı takibi ile ilgili bir sistemi var mı ? Yeni kimlik kartım kargo ile teslim edilecek, kargo teslim bilgileri ve kargo süreçlerini takip edebileceğim bir yer var mı ?
Değerli ziyaretçiler araştırarak bunu da buldum.
İçişleri Bakanlığı’nın resmi wep sayfası olan kimlik e-kimlikrandevu.nvi.gov.tr adresinden kimlik kartı takip süreci görebilirsiniz.

Başvurunuzun hangi aşamada olduğunu buradan öğrenebilirsiniz… https://randevu.nvi.gov.tr/#/nvi/randevu-durumu

 Kimlik kartının teslim süreci web, çağrı merkezi veya e-posta yolu ile takip edilebilir.

Kimlik kartı başvurum hangi aşamada işte takibi için izleyeceğimiz yol. Eğer SMS ile tarafınıza bilgi gelmiyor ise kurumun wep sayfasından TC kimlik kartı başvurunuzu takip edebilirsiniz.

KİMLİK KARTI NEREYE TESLİM EDİLİR?

Kimlik kartı yurt içinde kişinin başvuru sırasında bildirdiği adrese, yurt dışında kimlik kartı almak için başvuran kişiler adına düzenlenen kimlik kartları, Genel Müdürlük tarafından, dış temsilciliklerce ilgilisine teslim edilmek üzere Dışişleri Bakanlığına gönderilir.

(Visited 18 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir