Kimlik Kartım Gelmedi Ne Yapmalıyım?

Kimlik Kartım Gelmedi Ne Yapmalıyım?

Değerli Site Ziyaretçilerimiz. Sitemizde yayınladığımız yazıların konusunu sizlerden gelen soru ve şikayetlerden esinlenerek belirlemekteyiz.

Eski nüfus cüzdanlarını çipli kimlik kartıyla değiştirmek için başvuru yapmış olan yüzlerce ziyaretçimizden aldığımız sorular

En çok sorulan soru Kimlik kartım gelmedi neden?  Başvurunun üzerinden iki ay geçmiş olan ve özellikle üniversite sınavına girecek olan öğrencilerin endişesi de kimlik kartı gelmeyecek mi? Kimlik kartım nerede kaldı? Kızım sınava girecek kimlik kartı gelmedi. Yurtdışına çıkacağım kimlik kartım hala gelmedi ne yapayım gibi yorumlarınızı aldık. Kimlik Kartım Gelmedi, Kimlik Kartım gecikti, Kimlik Kartım Ne zaman gelir Sizin için konuyu araştırdık. Gerçek şu

1-Yeni Kimlik kartı başvuruları tüm yurtta 1 Ocak 2017 tarihiyle başladı.

2-Başvurularda beklenmedik oranda bir artış oldu çünkü 12 martta Üniversite sınavına girilecek okullarda sorun olmasın bir an evvel kimliğinizi değiştirin dedikleri için yaklaşık 1,5 milyon öğrenci aynı zamanda aile üyeleriyle başvuruda bulundu.

3-Normal şartlarda İlçe Müdürlüklerinden yaptığınız başvuru 15-20  gün içerisinde Ankara’dan kimliğiniz basılıp adresinize gönderilmesi gerekirken yoğunluk nedeniyle bu sürenin şuan için uyulmasına mümkün bakılmıyor.

4-Önce Üniversite sınavına girecek öğrencilerin kimliklerinin basıldığı bilinmekte ise de hiç alakası olmadığı halde 9 yaşındaki bir çocuğun ki daha öncede gelebilmektedir.

5-Şuan bir süre düşünmeden sürpriz her an kimliğiniz gelebilir veya belirli bir süre bekleyebilirsiniz.

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün kimlik basımı hakkında bilgi vereceği bir birim yok şuan  ALO 199 nolu çağrı merkezinden başka ulaşacağınız yer yok

mail adresi yok. Ancak sabit telefon ve adres bilgisi var

Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü

Adres: ÇAMLICA MAHALLESİ 408. CADDE NO:136 PK:06200 YENİMAHALLE / ANKARA
Telefon-Santral: 0 312 591 2100

Kimlik Kartım Gelmedi Ne Yapmalıyım?

Telaş etmeyin Kimlik kartınız sizi bulacaktır. Başlangıçta basım ve dağıtım aşaması uzun sürdü. Kimlik teslim süresi iki ayı geçti sonunda adresinize gönderildi. Siz verdiğiniz adreste bulunmuyorsanız internetten durumunu sorgulayın ve kimlik kartınız kargoya verildi ise 15 gün geçti hala gelmediyse nüfus müdürlüğüne gidip sorunuz.

(Visited 201 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir