Kimlik Kartım Kaç Günde Gelir?

Eski Türkiye Cumhuriyeti Nüfus Cüzdanını yeni kimlik kartı ile değiştirmek isteyen vatandaşlarımızın kafasını karıştıran soru; Kimlik Kartım Kaç Günde Gelir?
Yeni doğan kayıt, kimlik yenileme, değiştirme ve kayıp gibi nedenlerle ilçe nüfus müdürlüğünden yaptığınız yeni kimlik başvurusundan sonra başvurunuz Ankara’ya gidiyor. Ankara’da Yeni Kimlik Kartınız basılıp adresinize PTT kargo ile gönderilmektedir.

Bu konuda sitemize (yoksinavlari.com) adresine gelin soruların çoğunluğunda Yeni Kimlik Kartım Eve Teslim edilmedi ne yapayım? veya Yeni kimlik kartım ne zaman gelecek?  ifadesi mevcut. Sitemiz ekip tarafından yazılan bu makale tamamen ekibimizin kendi deneyimlerinden alınmıştır. Ekibimiz sizin için Kimlik kartım nerede kaldı? sorusun cevabını bizzat yaşayarak vermektedir. Aşağıdaki ifadeler tamamen gerçek yaşanmış olaydır.

       Kimlik kartı başvurusunu 10 ocakta ailecek 4 kişi olarak yaptığım halde 9 yaşındaki çocuğumun ki 15 gün içinde geldiği halde kalan 3 kimlik için hala bir ses yok. Yani 4 başvurudan 1 tanesi 15 günde geldi diğer 3 başvuru için 45 gün geçti halen ses yok.

1-Başvuru sırasında size söylenen teslim süresine uyulmuyor

2-Öncelikle üniversite sınavına girecek öğrencilerinki basıldığı söylendi ama 9 yaşındaki bir çocuğunki gelip üniversite sınavına girecek olan 17 yaşındaki çocuğun ki gelmedi.

3-Gelen kimlik için PTT kargo sizi bilgilendiriyor

4-Evde yoksanız PTT kargo ertesi günü tekrar geliyor.

5-Evde yine bulunamaz iseniz kimliğiniz ilçe nüfus müdürlüğüne teslim ediliyor.

SONUÇ: 

PTT Kargo tarafından Kimlik teslim ve kargo güvenliği konusunda vatandaşlara yapılan uyarılar var işte PTT tarafından yapılan duyurular.

ÖNEMLİ GÜVENLİK UYARISI!!!

PTT A.Ş. tarafından kargo takibi, online ptt işyerleri, müşteri hesap bilgileri, hesap güncellemeleri vb. konulu mailler hiçbir zaman gönderilmemektedir. Bu nedenle, Kurumumuz adına gönderilmiş gibi görünen ve herhangi bir linke tıklayarak bilgi girişi ya da dosya indirilmesi istenen mailleri kesinlikle dikkate almamanız, Kurumumuz hizmetlerine www.ptt.gov.tr adresi üzerinden ulaşmanız ve şüpheli durumlar için info@ptt.gov.tr adresine bilgi vermeniz önem arz etmektedir.

UYARI

Son zamanlarda 0216 2242916 numaralı telefondan vatandaşları arayarak “Tarafınıza teslim edilmek üzere gönderilen bir kargonuz bulunmaktadır. Gönderinizi size en yakın PTT İşyerinden teslim alabilirsiniz”  yönünde bilgilendirmede bulunulduğu, aramalarda kurum ismi olarak Şirketimizin de adının kullanıldığı anlaşılmıştır. Söz konusu telefon numarası ile Şirketimizin herhangi bir ilgisi bulunmamakta, olup, aramaların PTT müşterisi olan veya olmayan vatandaşa gönderilerek vatandaşların mağdur duruma düşürülmemesi için gerekli dikkatin gösterilmesi, şirketimizden geliyormuş gibi görünen bu tür maillere itibar edilmemesi gerekmektedir.

Bu süre içerisinde başvuru sahibi kimlik kartının hangi aşamada olduğunu internet üzerinden, ALO199 çağrı merkezinden, SMS yada e-posta ile bilgilendirme yapılarak takip edebileceklerdir.

(Visited 91 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir