Kimlik Randevu Güncelleme/ İptal İşlemleri

Kimlik Randevu Güncelleme/ İptal İşlemleri. TCKK randevu aldınız ancak gidemeyecekseniz ya randevunuzu iptal edin yada randevunuzu ileri bir tarihe almak için güncelleyin. İnternetten randevu iptalini ve güncelleme işlemlerini yapamazsınız bu nedenle Nüfus Kimlik Kartı randevu Güncelleme veya İptal etmek için ALO 199 Nüfus Çağrı Merkezini arayınız.

Alınan randevuya gidilemeyecek durumlarda; randevu tarihinden en az iki gün önce randevunuzu iptal etmeniz gerekmektedir. İptal işlemi yapılmadan randevulara gidilmediği takdirde; aynı veya farklı bir belge tipi için 1 ay boyunca yeni bir randevu alınamayacaktır. Sistemden olumsuz etkilenmemek ve mağduriyet yaşamamak için; aldığınız randevu tarihini takip ediniz ve randevu tarihi ile ilgili bir değişiklik olması durumunda ise; randevunuzu aldığınız tarihten en az iki gün önce iptal ediniz.

KİMLİK KARTI RANDEVUSU İPTAL İÇİN TIKLAYINIZ

      Gitmeyecekseniz veya gidemeyecekseniz e-Kimlik randevunuzu güncelleyin veya iptal edin. İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü ekimlik randevusu için Kimlik Randevu Güncelleme imkanıda sunmaktadır. Eski nüfus cüzdanınızı değiştirmek için işlerin hızlı yürümesi için Kimlik Kartı Randevusu alan vatandaşların ola ki bir işi çıktı randevusuna gidemeyecek bu durumda randevu iptal yerine güncellemeyi seçebilirler. Güncelleme Yeni TC Kimlik Kartı Randevusunun  Güncellemesidir iptal anlamına gelmez. Eski TC Nüfus Cüzdanını Değiştirmek İçin Randevu Güncelleme kurumun internet sayfasından yapılabilmektedir. Kimlik Yenileme Randevusu Güncelleme ileri tarihli bir güne randevunuzu aktarmak demektir. Kimlik Çıkartma Randevusu Güncelleme  ALO 199 nolu telefon ile de yapılabilmektedir. Kimlik Başvuru Güncelleme neden önemli ve nasıl yapacağınız konusunda sizlere bu makaleyi sunduk. kolay işlemler dileğiyle.

Eski T.C. Nüfus Cüzdanı olanlar, ilk defa kimlik kartı çıkartacak olanlar, yeni doğan kimlik kartı çıkartacak olanlar. Kimlik kartı çalınanlar. Kimlik Kartı Kaybolanlar Nüfus Müdürlüklerinden Yeni Kimlik Kartınızı çıkartmak için randevu aldınız ama randevunuza gidemeyeceksiniz ne yapmanız gerekir.

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri genel Müdürlüğünün Resmi İnternet Web sayfası https://randevu.nvi.gov.tr/ adresine ulaşarak randevu işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bu makale bilgilendirme amaçlıdır.

Eski Nüfus Cüzdanınızı değiştirmek için randevu alınız ANCAK RANDEVU GÜNÜ GELİP ÇATTIĞINDA GİDEMEYECEKSİNİZ. Yada randevu aldığınız tarih ile randevu tarihiniz arasında geçen sürede bazı kişisel bilgileriniz değişti işte bu durumda içişleri bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından uygulamaya konulan e-kimlik randevu sisteminden yani Kimlik randevu portalından randevunuzu güncelleyebilirsiniz

Birçok e uygulamada randevu iptali varken randevu güncellemesi yok bu konuda bu uygulama oldukça faydalı bir uygulamadır.

(Visited 24 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir