Nüfus Cüzdanı Yenileme

Nüfus Cüzdanı Yenileme. Eski TC Nüfus Cüzdanını yeni TC Kimlik Kartıyla değiştirme işlemleri devam etmektedir. Nüfus Cüzdanı yenileme işlemlerinin kapsamı nedir? Yeni Kimlik, Kimlik Kartı Yenileme, Kimlik Yenileme, Kimlik

  • Eski yırtık kopuk kırışık buruşuk nüfus cüzdanınızı yeni TC Kimlik Kartı ile değiştirebilirsiniz. Nüfus cüzdanı yenile işlemini bu amaçla yapan vatandaşlarımız aşağıdaki linkten randevu alabilirler.
  • Ayrıca nüfus kanununda yapılan değişiklik nedeniyle 2023 yılına kadar tüm nüfus cüzdanları yeni TC Kimlik kartlarıyla değişecek olduğu için eski nüfus cüzdanınızı yenileyebilirsiniz.
  • KİMLİK KARTI YENİLEME RANDEVUSU İÇİN TIKLAYINIZ

  • Eski tip TC Nüfus Cüzdanınızı yeni Tip TC Kimlik Kartınızla değiştirmek için Nüfus Cüzdanı Değiştirme Başvurusunda bulunabilirsiniz.
  • Yurt genelinde tüm il ve ilçelerde yurt dışında konsolosluklarda kimlik yenileme işlemleri hızlı devam etmektedir. Yeni kimliklere ilgi büyük özellikle üniversite sınavına girecek olan öğrenciler kendilerine benzer güncel resimli kimlik kartı ile sınava girmek için nüfus müdürlüklerine akın etti.

Hazine ve Maliye Bakanlığınca belirlenen 2021 yılında uygulanacak kimlik kartı satış bedelleri; kanuni bildirim süresi dışında doğum nedeniyle ve değiştirme nedeniyle düzenlenen kimlik kartı bedeli 30,00 TL, kayıp nedeniyle düzenlenen kimlik kartı bedeli 60,00 TL’dir.

Eski Nüfus Cüzdanınızı Yeni TC Kimlik Kartı ile değiştirmek için gerekli belgeler. Kimlik, Kimlik Kartı, Kimlik Değişim, Kimlik Başvuru, Kimlik Çıkartma, Kimlik Alma ve TC Kimlik Kartı Yenileme Başvurusu için gerekli belgeler için:

  • BAŞVURUDA İSTENEN BELGELER NELERDİR?
  • İlk defa kimlik kartı başvurusu; nüfus cüzdanı, uluslararası aile cüzdanı, pasaport, sürücü belgesi, memur cüzdanı, avukat kimlik kartı, askeri kimlik kartı, basın kartı veya muhtarlıkça düzenlenmiş talep belgesi gibi kimlik belgesi yerine geçen fotoğraflı belge
  • Bir adet son altı ay içerisinde çekilmiş biyometrik fotoğraf ile yapılır.
(Visited 158 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir