ÖSYM GİS GİRİŞ, Görevli İşlemleri Sistemi

ÖSYM GİS GİRİŞ, Görevli İşlemleri Sistemi
Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından açılan sınavlarda görev almak isteyen Öğretmenler, Polisler, Salon Görevlileri, Bina Görevlileri ve Diğer sınav görevlileri tüm sınav işlemleriniz ÖSYM GİS portalı üzerinden yapılmaktadır. ÖSYM GİS sınav görev talepleri nasıl yapılır? Kimler sınavlarda görev alabilir? ve merak ettiğiniz diğer soruların cevapları burada.

ÖSYM GİS GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ

ÖSYM tarafından yapılan sınavlarda nasıl görev alınabilir

Sınavlarda görev alabilmek için görevlilerin Görevli İşlemleri Sistemine (GİS) kayıtlı olması gerekmektedir. Kayıt işlemleri üniversitelerde ve Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda bina üst yetkilileri (BÜY) tarafından yapılmaktadır. Kayıt işlemi sırasında görevlinin TC kimlik numarası ve kayıt esnasında çekilen fotoğrafı ile işlem yapılmaktadır. Kayıt işlemi sonucunda, görevliye sistem tarafından bir şifre verilmektedir. Görevliler bu şifre ile Görevli İşlemleri Sistemi (GİS) http://gis.osym.gov.tr üzerinden tercihte bulunarak görev alabilmektedirler.

Sınav Tercihleri Ne Zaman ve Nasıl Yapılır?

Merkezimiz görevlilerden tercih toplama işlemlerini aday atama sürecinden sonra yapmaktadır. www.osym.gov.tr adresinde yer alan Sınav Takvimindeki sınav tarihlerinden 13 ile 25 gün önce görevlilerden tercih toplamaktadır. Tercih yapacak görevliler bu tarihleri dikkate alarak http://gis.osym.gov.tr internet adresinden görev tercihinde bulunabilirler.

ÖSYM Temsilcisi olarak sınavlarda nasıl görev alınabilir?

ÖSYM Temsilcisi/Bölgesel ÖSYM Temsilcisi olarak tercih toplama ve görevlendirme işlemleri, görevlendirme yapılacak olan sınav tarihinden bir yıl süre içerisinde en az bir kez bina sınav sorumlusu veya bina sınav sorumlusu yardımcısı olarak görev yapmış, profesör ve doçentler arasından, sınav haftasında sınav koordinatörlüklerinde yapılan eğitime katılmış olan görevliler arasından GİS sisteminden tercih toplanarak yapılmaktadır.

ÖSYM Sınavlarında iade görev nasıl alınır?

Merkezimizin yapmış olduğu sınavlarda iadeden görev alma işlemleri Sınav Merkezi Koordinatörlükleri tarafından yapılmaktadır. Sınav Merkezi Koordinatörlüğü iletişim bilgilerine http://www.osym.gov.tr/belge/1-2412/osym-sinav-merkezi-yoneticilikleri.html adresinden ulaşılabilmektedir.

Unvan bilgimi nasıl güncelleyebilirim?

Görevli bilgileri, Merkezimizin kurumlarda kurulu olan Yönetim İşlemleri sistemi (YİS) aracılığı ile bina üst yetkilileri tarafından güncellenmekte olup, unvan güncellenme işlemleri sadece bu yetkililer tarafından yapılabilmektedir.
(Visited 917 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir