Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

Nüfus kayıt örneği nedir, vukuatlı nüfus Kayıt Örneği kurum Talebi, Vukuatlı nüfus kayıt örneği e-Devlet’ten Nasıl alınır, Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği vize, Kapalı kayıt vukuatlı nüfus kayıt örneği, Vukuatlı nüfus kayıt örneği nereden alınır , Vukuatlı’ nüfus kayıt örneği soy kodu

Vukuatlı nüfus kayıt örneği nedir?
Nüfus Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan içerisinde anne, baba, eş ve çocuk bilgilerinin yer aldığı resmi bir belgedir. Nüfus işlemlerinde vukuattan kasıt doğum, ölüm, evlenme, boşanma, adres bilgisi vb. gibi olayların nüfus kayıt örneği tablosunda gösterilmesidir. Nüfus kayıt örneklerinde kardeş bilgisi gösterilmez. Aile nüfus kayıt belgesi olarak da bilinmektedir.

Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ise adres, soyadı değişikliği, çifte vatandaşlık bilgileri ya da yabancı uyruk vatandaş bilgileri gibi detayların da yer aldığı detaylı bir resmi belgedir. Genelde vize başvurularında istenilmektedir.

TAM TEKMİL VUKUATLI NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİ

Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği genellikle vize başvurularında istenen bir belgedir. Bu belgeye tüm aile bireylerini gösteren vukuatlı nüfus kayıt örneği de denilmektedir. Belgenin içerisinde tüm aile bireylerinin isim, soy isim, baba adı, anne adı, doğum yeri ve tarihi, medeni hali ve dini, tescil tarifi gibi bilgileri yer alır. Düşünceler kısmında da vize başvurusu için gerekli bilgilerle doldurulması istenir. Evlenme, doğum, boşanma, vatandaşlık varsa eksiksiz doldurulması gereklidir.

VUKUATLI NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİ NEREDEN ALINIR?

E-Devlet ve Nüfus Müdürlüklerinden alabilirsiniz. Nüfus Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü ile E-Devlet iş birliği sayesinde vukuatlı nüfus kayıt örneği E-Devlet üzerinden kolayca alınabiliyor.

e-Devlet Vukuatlı Nüfus Kayıt Belgesi Sorgulama

Bir takvim günü içerisinde en fazla 1 (bir) adet belge oluşturulabilir. Oluşturduğunuz belgenin istediğiniz kadar dökümünü alıp, aynı özellikleri haiz kurumlar için kullanabilirsiniz.
Oluşturulan belgenin ne için kullanılacağı bilgisi önemlidir. Sorgulama yapmadan önce “Belgenin Kullanım” alanının seçiminde ve amaca göre düzenlenmesi gerekli alanların veri girişinde dikkatli olmalısınız.
Oluşturacağınız sonuç belgesi, belge üzerindeki “Barkod Numarası” ve “T.C. Kimlik Numaranızı” paylaştığınız kurum, kuruluş veya kişiler tarafından “Nüfus Kayıt Örneği Belgesi Doğrulama” hizmeti ile görüntülenebilecektir.
Oluşturduğunuz “Nüfus Kayıt Örneği” Belgesi sonucu ile ilgili tereddütleriniz var ise kendinize en yakın İlçe Nüfus Müdürlüğüne veya Alo199 Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Çağrı Merkezine başvurunuz.
Oluşturulan “Nüfus Kayıt Örneği” Belgesi geçerlilik süresi boyunca evrak olarak doğrulanabilecektir. Geçerlilik süresi dolan “Nüfus Kayıt Örneği” Belgeleri sistemlerimizden silinecektir.

(Visited 74 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir