Yeni Kimlik Kartım İçin Randevu Nasıl İptal Edilir ?

TCKK randevu İptali ne anlama gelir? Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı almak için nüfus müdürlüğünden randevu aldınız ama randevu günü gitmeyecekseniz TCKK randevunuzu iptal etmeyi unutmayınız.

TCKK Randevunuzu internetten iptal edebilirsiniz aynı zamanda ALO 199 nüfus Çağrı merkezini arayarak aldığınız randevuyu iptal etmeniz mümkündür. Yeni kimlik randevusunu internetten iptal etmek isteyenler aşağıda verilen yolu izleyebilirler.

Yeni Kimlik Kartım İçin Randevu Nasıl İptal Edilir ?

Yeni T.C. Kimlik Kartı için randevu aldınız ancak aldığınız tarihte işlemler için olamayacaksınız ve randevuyu iptal etmeniz gerekmektedir. Sizlere işlemleri adım adım anlatacağım…..

1- Önce aşağıdaki linki tıklayarak randevu iptal sayfasını açınız.

Yeni T.C. Kimlik Kartı Randevu İptal Etmek İçin Tıklayınız…

2- Linki tıkladığınızda açılan sayfada Başvuru yapan kişinin kimlik bilgileri istenmektedir. T.C. Numaranızı Ad ve Soyadınızı girerek sonraki adım butonunu tıklayınız.

3- Kimlik doğrulama işlemlerinin ilki olan doğum tarihinizi gün/ay/yıl olarak, nüfus cüzdanınızın resmin hemen altında yer alan cüzdan seri-no ‘sunu girmeniz gerekmektedir. Bu bilgileri girerek sonraki adım butonunu tıklayınız.

4- Kimlik doğrulama işlemlerinin ikincisi olarak bazı sorular soracaklardır. Örneğin; Babanın babasının adının 7. harfini girerek sonraki adım butonunu tıklayınız.

5- Kimlik doğrulama noktasını tamamladıktan sonra, almış olduğunuz randevu bilgileri ekrana gelecektir. İptal Et butonuna tıklayarak randevuzu iptal edebileceksiniz. Unutmamanız gereken bir şey hatırlatayım. Nüfus Müdürlüklerindeki yoğunluktan dolayı daha sonra randevu almak istediğinizde, uygun tarih saat bulmakta baya zorlanabilirsiniz…

(Visited 25 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir